Ностальгія.

… Сонячний теплий осінній ранок. Ошатне шкільне подвір`я, барвисті клумби, зелень дерев, світлі будівлі і широко відчинені двері, які ніби запрошують увійти. Ось там – зграйка підлітків забігає до школи, тут – батьки ведуть малят, міцно тримаючи за рученята. Всі поспішають на урок. Гамірно. За декілька хвилин пролунає дзвоник і цей величезний вулик затихне, принишкне і поволі перетвориться у храм. Храм Знань.

 

 Школо, моя школо. 40 років тому ти вперше відчинила свої двері переді мною і я вперше ступила на твій поріг. І більше ніколи надовго не розлучалася із тобою.

У житті людини 40 років – це величезний відрізок часу. У житті школи – хто зна? Сорок поколінь переступали твій поріг із надією і сподіваннями, а ти, радісно зустрічаючи кожного, дарувала знання і часточку своєї душі. Сорок разів ти відчиняла двері у світ, даруючи йому прекрасних юнок та юнаків, сповнених натхнення і бажання творити. Ти була свідком їхніх перемог і невдач. Ти була їх невидимою, але відчутною підтримкою, бо стала для них рідним домом. І впродовж років вони, твої колишні учні, щораз поверталися на твої пороги так, як поверталися би додому.

Що ж так вабить їх у тобі, кличе ще раз зазирнути у рідні стіни? Мабуть, це  спогади про дитинство, про вірних друзів і щирих наставників. Учителі. Вони дарують своїм учням знання, ласку, тепло, мудре слово. Ось так формується душа школи.

Штрихи історіЇ.

У далекому 1972 році вперше зустріла своїх учнів Калуська середня школа №3. Великий, потужний заклад із наповнюваністю 1600 учнів та педагогічним складом понад сто учителів. На той час у колишній державі було лиш два таких великих навчальних заклади: один-у Білорусії, а другий-в Україні, у Калуші. Місто хіміків розвивалося, кількість населення невпинно зростала, ось і виникла потреба у великому навчальному закладі. Все у школі відповідало тодішнім вимогам і стандартам. Прекрасно обладнані навчальні кабінети, майстерні, спортивні майданчики, їдальня, роздягальні. Очолив колектив Калуської середньої школи №3 Василь Михайлович Буряк, Людина і Педагог з великої літери, мудрий наставник, талановитий керівник. Слава про школу лунала далеко поза межами міста й області, а її випускники примножували цю славу.

Ми, сьогоднішнє покоління, низько схиляємо голови перед тими, хто щоденною працею творив добро в ім`я Дитини, в ім`я Школи. Їхні імена назавжди залишаються у нашій пам`яті, у наших серцях.

Сьогодення.

2012 рік. Калуська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3. Минуло сорок років. Понад тисячу учнів і сто педагогів продовжує справу поколінь, навчаючи і навчаючись. Традиції, що були започатковані так давно, зберігаються і розвиваються. Слава про школу лунає в Україні і далеко за її межами. Адже знання, даровані вчителями своїм вихованцям, дають змогу з честю представляти рідний заклад, місто і державу в цілому світі.

Уже близько 15 років очолює школу Михайло Іванович Коротич, прекрасний педагог, мудрий керівник, добрий господарник. Школа продовжує розквітати. Оновлені будівлі, затишне подвір`я, модернізовані навчальні кабінети, новітнє технічне обладнання. Змінилося майже все. Залишилася душа школи-учителі і діти. А ще-душа збагатилася: у школі нещодавно споруджено капличку св. Миколая, дитячого захисника і покровителя.

Основною науково-методичною метою, над досягненням якої працює школа, є «Удосконалення системи навчально-виховної роботи через впровадження в практику компетентнісного підходу до формування змісту освіти, створення умов для гармонійного розвитку особистості учня в умовах інформатизації та профілізації навчання».

Втілюючи у навчально-виховний процес новітні педагогічні досягнення,  школа дотримується кредо: «Бути школою радості для дітей, творчості для вчителів та спокою для батьків». Усі зусилля педагогів та керівництва закладу спрямовані на здобуття якісних знань та розвиток дитячих здібностей. Упроваджується профільне навчання (суспільно-гуманітарний та природничо-математичний напрями), працюють різноманітні гуртки. Останнє десятиліття принесло 89 перемог на ІІІ етапі та 6 перемог на ІV етапі Всеукраїнських предметних олімпіад. Висока результативність участі учнів в олімпіадах, конкурсах, змаганнях свідчить про те, що  колектив працює наполегливо і самовіддано. Наші педагоги неодноразово демонстрували свою майстерність на конкурсі «Учитель року». Честь школи захищали Маркус Н.М., Данилів О.Б., Стефанків М.М., Феняк О.В., а серед лауреатів конкурсу Фукс Т. В., Гуш Н.Б., Яценюк О.М., Яворська О.С., Харченко О.О. Вони разом із колегами-педагогами Максимівим М.Ф., Заяцем В.Д., Кучер Н.М., Герендою І.В., Клюштою Г.Р., Соколовською О.П., Романець Л.Я., Гузаревич Л.Ф., Бреславською Т.П. Максимяком З.Б., Бігун Л.С. успішно творять славну історію Калуської ЗОШ І-ІІІст. №3.

 

Vivat, Школо!

З Днем народження тебе, рідна Школо! Твори добро на славу нашої рідної України, процвітай і багатій прекрасними учнями та педагогами! Пам`ятай про своє головне призначення-бути Храмом, Храмом Мудрості, Знань і Людського Тепла. Vivat!

 

 

                                                                                     Ірина Матуляк,

 вчитель Калуської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

14.jpg

Корисні посилання

 • Калуш

  Газета Вікна - завжди актуальні новини - Калуш

  Інформаційний портал Калуша

 • Освіта

  Управління освіти Калуської міської ради

  NUSchool

   

 • Новини

Увійти

Вхід на сайт

Логін *
Пароль *